c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_lipiec_2016_14.07.2016_Szczerba.png

Poseł Michał Szczerba zaapelował do premier Beaty Szydło, by publicznie przeprosiła za słowa Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.

Minister we wczorajszym programie „Kropka nad i” na pytanie o to kto odpowiada za pogrom kielecki odpowiedziała, że to były „różne były zawiłości historyczne”.

- Anna Zalewska to minister ignorancji narodowej – mówił podczas konferencji prasowej Michał Szczerba. Poseł zwrócił uwagę, że „brak wiedzy kiedy doszło do pogromu kieleckiego i kto do tego doprowadził, a także niechęć przyznania prawdy w sprawie Jedwabnem, to nie tylko brak wiedzy historycznej, ale postawa, którą obserwujemy u polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- To wstyd dla Polski, że na czele ministerstwa stoi polityk, który matacząc próbuje doprowadzić do zakłamania historii! – podkreślił poseł. - Apelujemy do premier Szydło, by publicznie przeprosiła za słowa minister Zalewskiej – dodał.

Michał Szczerba zauważył, że wypowiedzi szefowej MEN o pogromie kieleckim i mordzie w Jedwabnem to nie tylko wiedza historyczna poniżej gimnazjum. - To publiczne kłamstwo - zaznaczył.


bg Image