c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_czerwiec_2016_1.07.2016_Schetyna_Neumann_big.png

Dziś we Wrocławiu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, na które zaproszeni zostali także europarlamentarzyści z Europejskiej Partii Ludowej. Na sobotę zaplanowana jest Konwencja Programowa partii.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że konwencja będzie poświęcona przygotowaniom do Kongresu Programowego zaplanowanego na wrzesień. W trakcie Kongresu zostanie zaprezentowany nowy program partii Polska Obywatelska 2.0.

- Podczas jutrzejszej konwencji zostaną omówione trzy fundamenty programu: pozycja Polski w Unii Europejskiej, samorząd oraz zmiany w Konstytucji – wyjaśnił przewodniczący Schetyna.

Pierwszy panel dotyczący pozycji  Polski w Unii Europejskiej będzie dotyczył przede wszystkim tego, jak będzie wyglądała Europa po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii. Do udziału w tej części zostali zaproszeni europosłowie. - Będziemy rozmawiać, o tym jak w tej nowej rzeczywistości budować sojusze i obecność Polski na arenie europejskiej - poinformował Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że obecność oraz aktywność w Unii Europejskiej w tym decydującym momencie jest niezwykle istotna. - To wielkie wyzwanie, dla tych którzy wiedzą jak ważnym projektem jest Europa – dodał.

Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Platforma Obywatelska zwrócił uwagę, że ani Unia ani Polska, nie będą po Brexicie wyglądać tak samo. Dlatego trzeba dyskutować o tym, jak w tej sytuacji budować miejsce Polski w Europie. - Podajemy rękę, proponujemy poważną rozmowę, oferujemy nasze doświadczenie i najlepszych europosłów – zapowiedział przewodniczący Neumann.

Drugi panel Konwencji Programowej będzie dotyczył kwestii samorządowych. To zagadnienie zostanie szeroko przedyskutowane ze względu na to, że samorząd był zawsze dla Platformy Obywatelskiej bardzo ważny. Podczas trzeciego panelu zostaną przedstawione propozycje zmian w Konstytucji po zakończeniu rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tak, by zagwarantować praworządność w przyszłości.


bg Image