17.6.16_Siemoniak_big.png

Wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak poinformował na briefingu prasowym w Sejmie, że Platforma Obywatelska wnioskuje, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Beata Szydło przedstawiła informację rządu na temat "zaangażowania polskich żołnierzy w wojnę z tzw. Państwem Islamskim".

"W tak poważnych kwestiach jak wysłanie polskich żołnierzy w strefę działań wojennych informacja dla posłów, a przede wszystkim dla opinii publicznej powinna być pełna i rzetelna" - argumentował.

Polityk podkreślił, że Polska uczestniczy od lat w misjach NATO, a walka z tzw. Państwem Islamskim - jak zauważył - nie jest misją NATO, ma inny charakter, niż misje stabilizacyjne, co sprawia, że niesie za sobą większe ryzyko.

"Rząd powinien to precyzyjnie wyjaśnić, bo w tak poważnej sprawie, gdzie chodzi o życie i zdrowie polskich żołnierzy nie może być niedomówień"- zaznaczył. Przypomniał, że w czasie rządów koalicji PO-PSL wnioski do prezydenta o użycie polskich kontyngentów za granicę były zawsze przedmiotem obrad rządu.

wł/pap


bg Image