c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_czerwiec_2016_6.06.2016_Grabiec_big.png

Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska złoży wniosek do Marszałka Sejmu, by na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu premier Beata Szydło przedstawiła informację nt. sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka w związku z trwającym tam od dwóch tygodni strajku pielęgniarek. Wniosek zostanie złożony we wtorek.

- Zwracamy się, jako klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej, do pani premier Beaty Szydło i do pana marszałka Marka Kuchcińskiego, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier polskiego rządu przedstawiła posłom informację na temat sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka i sposobu rozwiązania konfliktu w tym szpitalu - zapowiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Poseł podkreślił, że „chodzi nie tylko o zażegnanie konfliktu, na którym cierpią pielęgniarki, które są często pomawiane i prowokowane przez przedstawicieli rządu", ale przede wszystkim o dobro pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. - Nie widać ze strony ministra zdrowia i rządu pomysłu ani woli rozwiązania kryzysu – zwrócił uwagę rzecznik.

Jan Grabiec poinformował, że Platforma Obywatelska oczekuje, że premier Beata Szydło znajdzie czas, aby pochylić się nad problemami szpitala, pacjentów i pielęgniarek.

Zobacz treść wniosku

wł/pap


bg Image