10.5.16_Schetyna_big3.png

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej podsumował sobotni marsz, który partia współorganizowała z Komitetem Obrony Demokracji i innymi partiami opozycyjnymi m.in. Nowoczesną, PSL i Stowarzyszeniem Inicjatywa Polska.

"To był wielki dzień dla nas - pokazaliśmy, że można w Polsce organizować w sposób profesjonalny wielkie marsze, zrobić to z uśmiechem" - podkreślił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. "Słyszymy z ust niektórych polityków partii rządzącej, że suweren przemówił 25 października zeszłego roku, ale suweren przemówił także 7 maja między 13 a 16 w centrum Warszawy i będzie przemawiał przez następne dni, tygodnie i miesiące" - dodał.

Przewodniczący podziękował również za udział w marszu wszystkim uczestnikom i współorganizatorom.

Dyrektor Biura Krajowego Platformy Obywatelskiej Piotr Borys poinformował, że Platforma opłaciła 206 autokarów, które przywiozły 10 tys. uczestników marszu z całej Polski; dodatkowo 5 tys. działaczy Platformy dotarło do stolicy na własną rękę.

Piotr Borys wyjaśnił również, że marsz chroniło ponad 1000 wolontariuszy; przygotowane zostały dwie sceny (na Placu na Rozdrożu i Placu Piłsudskiego) z których przemawiali liderzy opozycji, 8 wież dźwiękowych; organizatorzy zapewnili ponadto realizację telewizyjną z demonstracji, z której mogły korzystać stacje TV.

Sobotni marsz był największym przedsięwzięciem organizacyjnym Platformy Obywatelskiej w historii.

wł/pap


bg Image