c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_maj_2016_4.05.2016_Budka_Konwinski_big.png

Jarosław Kaczyński boi się Polaków oraz tego, że 7 maja opozycja wspólnie pokaże, że nie ma zgody na łamanie konstytucji – powiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka podczas briefingu prasowego w Sejmie. Z kolei Zbigniew Konwiński, sekretarz Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska zachęcał Polaków do udziału w marszu, by wspólnie przeciwstawić się Prawu i Sprawiedliwości.

- Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda nazywają Konstytucje z 1997 roku aktem przejściowym, który trzeba zaktualizować. Znaleźli sobie nowego wroga, którego trzeba zniszczyć, czyli konstytucje – zwrócił uwagę Borys Budka. Podkreślił, że Platforma Obywatelska nie wyrazi zgody na to, żeby opinia publiczna była oszukiwana, że obecna konstytucja stoi na przeszkodzie dobrej zmianie.

- Jesteśmy przekonani, że zaplanowany na 7 maja Błękitny Marsz jest przyczyna nadaktywności Jarosława Kaczyńskiego. Apelujemy do wszystkich opozycyjnych ugrupowań a przede wszystkim do wszystkich obywateli, którym nie odpowiadają rządy PiS do udziału w marszu – powiedział Zbigniew Konwiński. 


bg Image