20.4.16_Schetyna_KOD_big.png

Platforma Obywatelska wraz z innymi partiami opozycyjnymi i Komitetem Obrony Demokracji organizuje 7 maja w Warszawie marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie". Nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy - mówił podczas wspólnej konferencji prasowej z liderami opozycji Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Marsz, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, KOD, Nowoczesnej, PSL, Stowarzyszenia Inicjatywa Polska i Związku Nauczycielstwa Polskiego, o godz. 13 wyruszy sprzed siedziby TK przy ul. Szucha i przejdzie na plac Piłsudskiego.

Jesteśmy z różnych ugrupowań - parlamentarnych i pozaparlamentarnych - ale jesteśmy razem. Jesteśmy i będziemy w Europie! - mówił Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas wspólnej konferencji prasowej z liderami opozycji: Mateuszem Kijowskim, Barbarą Nowacką, Ryszardem Petru i Władysławem Kosiniak-Kamyszem.

Grzegorza Schetyny zaznaczył, że majowy marsz opozycji ma być też wyrazem sprzeciwu wobec polityki obecnie rządzących. "Razem będziemy chcieli powiedzieć, że nie pozwolimy, by Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Europy. Nie pozwolimy na takie rządy PiS, które psują prawo, psują konstytucję, psują nasze państwo" - mówił przewodniczący.

Przypomniał, że w 2006 roku Platforma organizowała "błękitny marsz" jako protest przeciwko ówczesnej polityce Prawa i Sprawiedliwości. "To było rok przed wyborami i mam nadzieję, bardzo w to wierzę, że obecność tysięcy ludzi na ulicach Warszawy 7 maja pozwoli nam powtórzyć historię sprzed 10 lat, że to będzie początek dobrej zmiany, która nas doprowadzi do zwycięskich wyborów" - podkreślił.

wł/pap


bg Image