12.2.16_Konwinski_Janyska_big.png

Posłowie: Maria Małgorzata Janyska i Zbigniew Konwiński zaprezentowali na konferencji prasowej w Sejmie krótki materiał filmowy, w którym kolejny raz przypomnieli m.in. wypowiedzi Beaty Szydło o "500 złotych na każde dziecko".

"Podczas debaty ws. 500+ mówiliśmy, że to jedno wielkie kłamstwo, oszustwo PiS. Tym kłamstwem PiS wygrał wybory. To kłamstwo będziemy wciąż PiS-owi do końca tej kadencji przypominać" - podkreślił Sekretarz Klubu Parlamentarnego Platforma obywatelska Zbigniew Konwiński.

"Nie tylko Jaś i mama Jasia zostali oszukani, okłamano 3 miliony dzieci i 1,8 mln rodzin. Podzielono te rodziny, być może skłócono na lata rodziny, sąsiadów, znajomych, przyjaciół i inne osoby. Takiego kłamstwa wyborczego i takiego oszustwa jeszcze nie było" - mówiła posłanka Maria Janyska odnosząc się do treści spotu.

"Takiego oszustwa wyborczego jeszcze nie było, ale kłamstwo zawsze rodzi kolejne kłamstwo. Wczoraj mieliśmy tego dobitny przykład. Podczas głosowania nad 500+ protestowali przed Sejmem polscy przedsiębiorcy handlowi. Firmy rodzinne zostały w kampanii wyborczej zostały również oszukane. Powiedziano im, że będzie wprowadzony podatek obrotowy dla wielkopowierzchniowych sklepów zagranicznych po to, aby bronić polskich przedsiębiorców przed ograniczoną konkurencyjnością. Miał być wzrost konkurencyjności i poprawa bytu polskich firm. Oszukano tą grupę, to oni mają sfinansować m.in. program 500+" - zauważyła Maria Janyska.

"Prawo i Sprawiedliwość okłamało wszystkich. Powiedzieli, ze są przygotowani do rządzenia, ale nie są. Mówili, ze mają przygotowane wszystkie ustawy, ale została tylko okładka. Na pytanie w kampanii komu zabierzecie, aby sfinansować obietnice odpowiadali, że nikomu nie będą zabierać, że starczy dla wszystkich, ale nie starczyło" - przypominała posłanka.

 

 

 

 

 

 

 


bg Image