c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_luty_2016_10.02.2016_Janyska_Szymanski_Nitras_big.png

Wysłuchując konferencji prasowej wicepremiera i ministra finansów dowiedzieliśmy się, że polski rząd będzie walczył z Komisją Europejską po to aby nałożyć obciążenia podatkowe, zwiększyć koszty funkcjonowania i działania polskich przedsiębiorców handlowych - powiedziała podczas konferencji prasowej Maria Janyska. Dodała, że Komisja Europejska dba bardziej o polskich przedsiębiorców niż rząd.

Rząd w kampanii wyborczej powiedział, że ważne jest dla nich to aby rozwijać polskie, małe rodzinne przedsiębiorstwa. Był to priorytet. A jaki jest efekt? Efekt jest taki, że zapłacą kosztami funkcjonowania za kolejne obietnice rządu - obietnice prorodzinne, które mają być sfinansowane z podatku od sprzedaży detalicznej - podkreśliła wskazując przy tym, że dalej w uzasadnieniu do ustawy, jest napisane, że obciążenie polskich przedsiębiorców handlowych będzie miało sfinansować skutki projektu 500+.

{youtube}mTroZys1s3k{/youtube}

Poseł Tomasz Szymański odniósł się natomiast do podstawowej stawki podatku od obrotów, która ma wynosić 0,7 proc. "Polska rentowność polskich sieci sprzedaży to jest miedzy 1 a 2%. Dlatego też zdrenowanie kieszeni polskiego przedsiębiorcy o tak wysoką stawkę podatkową spowoduje totalne zlikwidowanie handlu w Polsce - podkreślił poseł Szymański. Te pieniądze mają słuzyć jednem celowi: fiskalizacji, która ma trafić na program 500+. takiej reformie mówimy stnaowcze 'nie". To oznacza gwóźdź do trumny polskiego handlu. To oznacza zdegradowanie polskich grup producenckich.

"Ten podatek ma wejść w życie 1 kwietnia. My 10 lutego nie znamy projektu, nie wiemy jakie grupy obejmie, urzędy skarbowe nie wiedzą, jak ten podatek ma być ściągany" - powiedział Sławomir Nitras. "Chcieliśmy dziś w Sejmie zapytać ministra o ten podatek. Ale nie minister gospodarki, ani minister finansów nie znalazł czasu na to, żeby przyjść i odpowiedzieć na nasze pytania. Ale znalazł czas na spotkanie z posłami PiS w KPRM" - dodał.

Poseł Sławomir Nitras apelował podczas konferencji prasowej poważną dyskusję o tym podatku, dlatego, że cała Polska oczekuje na szczegóły. "Uważamy ten podatek za szkodliwy. Jeżeli ma on być wprowadzony, to przedsiębiorcy powinni wiedzieć, co i kiedy będą płacić" - podkreślił.

 


bg Image