c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_13.01.2016_Myrcha_Konwiski_big.png

Politycy Platformy Obywatelskiej zaprezentowali na konferencji prasowej spot przypominający działania PiS, rządu Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy z ostatnich miesięcy.

Poseł Arkadiusz Myrcha zaznaczył, że reakcje instytucji europejskich to skutek działań PiS, które "wprost uderzają w fundamenty konstytucji, fundamenty praw człowieka i obywatela, administrację publiczną, media oraz sądownictwo".

"Problemem jest to co w Polsce przez ostatnie miesiące wyprawia większość parlamentarna PiS. W tym spocie prezentujemy kilka faktów, które spowodowały również to, że UE interesuje się wydarzeniami w naszym kraju" - zwrócił uwagę sekretarz klubu parlamentarnego Zbigniew Konwiński.

W krótkim spocie Platforma Obywatelska przypomina m.in. ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, zmiany w służbach specjalnych, wprowadzenie nocą do siedziby Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie nowego p.o. szefa tej placówki, działania PiS wokół TK oraz powołanie Jacka Kurskiego na prezesa TVP.

wł/pap


bg Image