30.12.15_Augustyn_Myrcha_big.png

Posłowie Urszula Augustyn i Arkadiusz Myrcha odnieśli się na konferencji rasowej do projektu noweli ustawy o radiofonii i telewizji, który zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków władz TVP i Polskiego Radia.

Posłanka Urszula Augustyn podkreśliła, że "ustawa rzekomo medialna jest ustawą kadrową". "Dziś w w ciągu jednej doby mamy do czynienia ze zmianą kadr w mediach publicznych. Na tym w zasadzie cała filozofia zmiany PiS się kończy" - powiedziała. "PiS dokonało skoku na wolne media w Polsce" - zwróciła uwagę posłanka. "Projekt PiS z ustawą medialną nie ma nic wspólnego, ale można go nazwać ustawą kadrową" - mówiła. "Ze wstydem i z bólem mówimy: Prawo i Sprawiedliwość dokonało skoku na wolne media w Polsce" - zaznaczyła.

Poseł Arkadiusz Myrcha przywołując m.in. ostatnie wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z PiS oraz posłanki tej partii Krystyny Pawłowicz powiedział, że arogancja PiS zaszła tak daleko, że ta partia nie kryje się z atakiem na media. "Wątpliwie dobra zmiana przybiera dziś najgorszą twarz. Przybiera twarz strażnika interesów partyjnych, pisowskich. Jak inaczej nazwać fakt jawnego zastraszania dziennikarzy, wydawców i pracowników mediów publicznych. (...) To uderzenie w fundamenty konstytucji jakimi bez wątpienia są: wolność słowa i wolność mediów" - dodał.

wł/pap


bg Image