c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2015_21.12.2015_Szczerba_Pomaska_big.png

Poseł Michał Szczerba i posłanka Agnieszka Pomaska podczas konferencji prasowej zwrócili uwagę na wpis na Twitterze posła z Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty, który stwierdził, że "jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".

Michał Szczerba ocenił, że to "bezprecedensowy atak na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy". "To jest hańba środowiska PiS" - podkreślał. Według niego PiS próbuje zniszczyć "jedną z największych, najbardziej wartościowych oddolnych inicjatyw społecznych w Polsce". "Nie ma na to naszej zgody. PiS jest gotów na wszystko, aby rozjechać +politycznym walcem+ każdą inicjatywę obywatelską, każdą inicjatywę niezależną" - wskazywał.

"Pan poseł Pięta nazywa +hecą+ organizację, dzięki której do polskich szpitali trafił sprzęt medyczny za kwotę 600 mln zł" - mówił Michał Szczerba.

Z kolei posłanka Agnieszka Pomaska zwracała uwagę, że WOŚP jest akcja ponadpartyjną. "Jeśli angażują się w nią politycy, to tylko po to, aby pomagać" - podkreśliła. "Chcemy zachęcić wszystkich Polaków, ale też polityków, parlamentarzystów do aktywnego udziału w WOŚP" - stwierdziła.

wł/pap 


bg Image