c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2015_Neumann_mownica_big.png

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann zwrócił się podczas głosowań w Sejmie do marszałka Marka Kuchcińskiego, by zmienił sposób prowadzenia obrad. W przeciwnym razie - zapowiedział - klub PO złoży w Sejmie wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

"W myśl art. 184 regulaminu Sejmu wnoszę o zmianę sposobu prowadzenia obrad, o danie posłom możliwości zapoznania się z materiałem, który państwo przedstawiają, o możliwość zamówienia ekspertyz, jakichkolwiek ekspertyz i czas chociaż na to, żeby przeczytać ten wniosek, który państwo chcą procedować" - powiedział Przewodniczący klubu. "Panie marszałku, proszę o to, żeby pan to zrobił. Jeśli nie - klub Platformy będzie wnioskował o odwołanie pana marszałka z tej funkcji" - dodał Sławomir Neumann.

Podczas wieczornych głosowań posłowie zdecydowali, że Sejm rozpatrzy pięć projektów uchwał autorstwa PiS, które mają unieważnić wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego dokonany w poprzedniej kadencji parlamentarnej.

wł/pap


bg Image