neumann_big.png

Podczas pierwszego posiedzeniu Sejmu VIII kadencji posłowie i senatorowie Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska wybrali przewodniczącego klubu oraz wskazali kandydatów na marszałków Sejmu i Senatu. O funkcję szefa klubu ubiegali się Ewa Kopacz i Sławomir Neumann.

Na stanowisko Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO został wybrany Sławomir Neumann.

Sławomir Neumann podkreślił, że to normalna decyzja klubu w demokratycznych partiach, a dziś ważne jest, aby jednoczyć klub i znaleźć miejsce dla wszystkich. Jak powiedział, to nie był start przeciwko komuś, ale za ideą, w jaki sposób ma być zarządzany klub.

Nowemu przewodniczącemu pogratulowała Ewa Kopacz. "Wybory wygrał mój kontrkandydat, czyli Sławomir Neumann, stosunkiem głosów 94 do 72, tak zdecydował klub demokratycznej partii, jaką jest Platforma. Przyjmuję ten wynik, pogratulowałam przewodniczącemu klubu, bo czas jest rzeczywiście trudny, będziemy walczyć o to, jakim będziemy klubem opozycyjnym" - powiedziała dziennikarzom Ewa Kopacz.

Biogram: Sławomir Neumann urodził się 30 kwietnia 1968 r. w Starogardzie Gdańskim. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Politechniki Koszalińskiej. Ukończył m.in. szkolenia i kursy dotyczące kontroli i audytów projektów finansowanych z funduszy unijnych oraz zarządzania i gospodarki finansowej zakładów opieki zdrowotnej finansowanych z NFZ. W latach 1990 – 1997 prowadził własną działalność gospodarczą, a od 1997 do 2002 r. był dyrektorem Oddziału Nordea Bank Polska S.A. w Starogardzie Gdańskim. W latach 1994 – 1998 pełnił funkcję radnego i członka zarządu miasta Starogard Gdański, a od 2002 do 2007 r. – starosty oraz radnego powiatu starogardzkiego. Od 2001 r. budował struktury PO na terenie powiatu starogardzkiego i Pomorza. Od 2007 r. jest posłem na Sejm RP, a od 2011 r. – wiceprzewodniczącym Komisji Finansów Publicznych i przewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej ds. reformy emerytalnej. 6 sierpnia 2012 r. został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. 12 listopada 2015 r. wybrany na Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.


bg Image