14.08.2015_Szczerba_big.png

Na briefingu prasowym w Sejmie poseł Michał Szczerba mówił o wpisie posłanki Prawa i Sprawiedliwości na jednym z portali społecznościowych. "Tegu typu wypowiedzi pokazują prawdziwą twarz PiS-u" - powiedział poseł Michał Szczerba.

Michał Szczerba mówił na briefingu prasowym o tym, że Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie tygodnie próbuje ukryć swoją prawdziwą twarz, ale wypowiedzi niektórych polityków PiS nie pozwalają zapomnieć, jaka ona naprawdę jest. "Przez ostatnie tygodnie byliśmy przyzwyczajani do pokazywania umiarkowanej twarzy Prawa i Sprawiedliwości, ale czasami ta prawdziwa twarz wychodzi z ukrycia. Dzisiaj mieliśmy do czynienia ze skandalicznym wpisem jednej z najbardziej znaczących posłanek Prawa i Sprawiedliwości. Wpisem, który w dużej mierze jest atakiem na niezależność dziennikarską; groźbą wobec niezależnego dziennikarza obsługującego Sejm. Ta sytuacja jest niedopuszczalna" - powiedział poseł Michał Szczerba.

Michał Szczerba zacytował fragment wpisu poseł Krystyny Pawłowicz, który może zapowiadać styl władzy PiS-u. "W swoim wpisie pani poseł Krystyna Pawłowicz pisze: +Na jesieni nowa władza będzie musiała zadbać o pani zdrowie. Czas wypocząć+. Pani Krystyna Pawłowicz zapowiada nową władzę, pokazuje stosunek wobec obywateli, wobec niezależnych dziennikarzy. Po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość przypomina nam ponure doświadczenie lat 2005 - 2007. Nie zgadzamy się na takie metody. Mamy pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, czy ten wpis to jest zapowiedź działania nowej władzy?" - mówił poseł Szczerba.

Poseł Michał Szczerba przypomniał, że wybory odbędą się jesienią i do tej pory Polacy mają czas zastanowić się jakiej chcą władzy. "Jednocześnie mówimy do Prawa i Sprawiedliwości: +nie tak szybko+. To obywatele zdecydują na jesieni, kto zdobędzie zaufanie Polaków. To także obywatele odpowiedzą sobie na pytanie, czy chcą takiej nowej władzy. Nowej władzy, która nie szanuje niezależnych dziennikarzy, która grozi im, dokonuje ataku na ich niezależność. To są rzeczy haniebne, które nie powinny mieć miejsca" - dodał Michał Szczerba.


bg Image