21.07.2015_Maciaszek_Witczak_big.png

Posłowie Mariusz Witczak i Robert Maciaszek zaapelowali do PiS i kandydatki tej partii na premiera Beaty Szydło, by nie "uprawiali polityki na ludzkim nieszczęściu" jakim są zniszczenia po weekendowych burzach i nawałnicach.

Apel polityków to reakcja na krytykę Beaty Szydło pod adresem premier Ewy Kopacz. Beata Szydło wyraziła pogląd, że szefowa rządu powinna udać się na miejsce zniszczeń, zamiast "debatować" w Warszawie. W poniedziałek w stolicy zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła pani premier Ewa Kopacz.

"Apelujemy do Prawa i Sprawiedliwości i do pani poseł Beaty Szydło, by nie uprawiać polityki na ludzkim nieszczęściu, nie używać dramatów polskich rodzin, które zostały dotknięte skutkami burz i nawałnic do bieżącej polityki i nie próbować zbijać kapitału politycznego" - mówił na wtorkowej konferencji prasowej poseł Mariusz Witczak. "Prosimy, by nie robić sobie tego typu ustawek" - dodał.

Jak mówił, problemy te należy rozwiązywać ponad podziałami politycznymi. Zapewnił przy tym, że odpowiednie instytucje państwa działają w sprawie skutków burz i nawałnic "w sposób nienaganny".

"Rząd ma swoje pieniądze na pomaganie rodzinom, które są dotknięte tego typu problemami i działa bardzo dobrze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które skupia wokół siebie rozmaite służby w Polsce, które mają pomagać osobom, które dotknięte są różnymi żywiołami i problemami związanymi z naturą" - powiedział poseł Mariusz Witczak.

Poseł Robert Maciaszek zaznaczył, że w poniedziałek zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premier Ewy Kopacz. "Pani premier, w obecności ministrów, przedstawicieli służb: Policji, Straży Pożarnej odebrała raporty od tych służb, na wideokonferencji z wojewodami zostały podjęte decyzje o natychmiastowej wypłacie 6 tys. złotych dla każdej osoby poszkodowanej (...) oraz dodatkowo 20 tys. złotych dla osób poszkodowanych po oszacowaniu strat przez fachowców" - mówił Robert Maciaszek.

wł/pap


bg Image