27.05.2015_Pomaska_Tomczyk_big.png

Dzisiaj w Sejmie odbędzie się trzecie czytanie ustawy, która zdecyduje o przekazaniu 2% PKB na obronność. Apelujemy o ponadpartyjną zgodę w sprawie naszej strategi obronnej - mówili na konferencji prasowej posłowie Agnieszka Pomaska i Cezary Tomczyk.

Agnieszka Pomaska mówiła na konferencji prasowej o sytuacji poza wschodnimi granicami Polski. "Sytuacja w Europie i za naszymi wschodnimi granicami jest ciągle niepewna. Zwłaszcza tych krajów, które sąsiadują z Rosją i Ukrainą. Wiemy, że o tych sprawach za nasza wschodnia granica przez najbliższe kilka miesięcy będziemy musieli i będziemy chcieli rozmawiać" - mówiła pani poseł Agnieszka Pomaska.

Pani poseł przypomniała, że posłowie w trakcie obecnego posiedzenia Sejmu będą pracować nad projektem ustawy o przeznaczeniu 2% PKB na obronność. "Dzisiaj w Sejmie jest debatowana i odbędzie się 3 czytanie ustawy, która zdecyduje o przekazaniu 2% PKB na obronność. To jest ustawa niezwykle ważna. To jest także realizacja zapowiedzi pani premier Ewy Kopacz złożonej w expose. Dzisiaj to zobowiązanie zostanie wypełnione" - powiedziała Agnieszka Pomaska.

Agnieszka Pomaska zaapelowała do partii politycznych o poparcie tego projektu. "Apelujemy do wszystkich partii o taka ponadpartyjna zgodę, jeśli chodzi o pieniądze i naszą strategię w sprawie obronności. Jesteśmy przekonani, że to jest ważne dla wszystkich Polaków i wszystkich parlamentarzystów" - dodała poseł Agnieszka Pomaska.

Cezary Tomczyk mówił, że ten projekt ustawy to także realizacja ustaleń NATO z Newport, a dzięki tej ustawie budżet MON będzie najwyższy w historii Polski. "Zwiększamy wydatki na obronność do 2% PKB. To również zalecenie NATO. To ważne, że jesteśmy jednym z tych niewielu krajów w Europie, który te zalecenia spełnia. To jest dodatkowy miliard złotych na polska obronność. Przypomnę, że budżet Ministerstwa Obrony Narodowej jest najwyższy w historii Polski i wynosi ponad 38 mld złotych" - powiedział poseł Cezary Tomczyk.


bg Image