21.04.2015_Okla-Drewnowicz_Pomaska_big.png

Posłanki Marzena Okła-Drewnowicz i Agnieszka Pomaska pytały na konferencji prasowej, czy kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda popiera walkę z przemocą domową. Pytanie ma związek z zapowiedzią klubu PiS zaskarżenia do TK konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy.

"Z ogromnym zdumieniem dowiedziałyśmy się dzisiaj, że PiS zamierza zaskarżyć do TK konwencję antyprzemocową. Ta konwencja przede wszystkim chroni polskie rodziny, chroni kobiety, dzieci, tak aby nie było przemocy domowej, tak by to była skuteczna ochrona dla ofiar przemocy domowej, a nie dla sprawców" - mówiła na wtorkowej konferencji prasowej Marzena Okła-Drewnowicz.

"Dziwi nas więc zapowiedź PiS - obawiamy się, że to działanie może mieć tylko i wyłącznie podtekst polityczny związany z kampanią wyborczą tak, by usatysfakcjonować swój potencjalny elektorat" - oceniła pani poseł Okła-Drewnowicz

Agnieszka Pomaska mówiła z kolei, że konwencję o przeciwdziałaniu przemocy popiera blisko 90 proc. Polaków. "Tym bardziej jesteśmy zdziwieni, że PiS ma wątpliwości co do wprowadzenia tej konwencji w życie w Polsce. Nasuwa się pytanie - dlaczego? Kogo lub czego boi się PiS? Nasuwa się też pytanie do kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy, czy popiera walkę z przemocą w rodzinie, czy popiera wprowadzenie tej konwencji w życie, a jeśli nie - to kogo i czego się boi. My nie chcemy się domyślać - chcemy jasnej odpowiedzi" - zaznaczyła Agnieszka Pomaska.

wł/pap


bg Image