c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_smolensk4.png

W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Sejmie, uroczyście uczczono pamięć ofiar katastrofy.

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski oraz wicemarszałkowie uczcili pamięć parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.

Złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą posłów i senatorów - ofiary katastrofy oraz pod tablicą poświęconą marszałkowi Sejmu III kadencji Maciejowi Płażyńskiemu, który również zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wcześniej w kaplicy w Nowym Domu Poselskim odprawiona została msza święta w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie Tu-154M w Smoleńsku zginęli wszyscy pasażerowie i załoga samolotu - w sumie 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej, zmierzali na uroczystości w Lesie Katyńskim.

Zawsze uśmiechnięci, zawsze przyjaźnie nastawieni, zawsze otwarci wobec ludzi. Tacy na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Krystyna Bochenek, Grzegorz Dolniak, Sebastian Karpiniuk, Maciej Płażyński, Arkadiusz Rybicki. Takie postaci niezwykle rzadko spotyka się na swojej drodze życiowej.

wł/pap

FOTO: PAP

 


bg Image