c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_konf1603a.png

Posłowie Mariusz Witczak i Marcin Święcicki ocenili, że wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące konieczności wyjaśniania tzw. afery podsłuchowej mają odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu jakim jest sytuacja SKOK-ów.

„Chcemy panu prezesowi przypomnieć, że tzw. afera podsłuchowa to proceder przestępczy wymierzony przeciwko politykom, że tzw. afera podsłuchowa to jest dzisiaj przedsięwzięcie, które nadaje się tylko do badania przez wyspecjalizowane w tej kwestii służby – prokuraturę i ewentualnie po postawionych zarzutach przez sąd” – powiedział poseł Mariusz Witczak.

 

„Chcemy przypomnieć panu Kaczyńskiemu, że nikt niczego w tej kwestii nie chce zamiatać pod dywan; wszyscy politycy, jak się okazuje wielu opcji politycznych, są do dyspozycji prokuratury i w tej sprawie politycy mają status osób pokrzywdzonych a nie stawia się im zarzutów” – dodał.

Mariusz Witczak wyraził przekonanie, że mówienie obecnie o komisji śledczej w przypadku tzw. afery podsłuchowej to odwracanie uwagi od problemu SKOK-ów. „To poważny problem dla tysięcy Polaków, ale też problem polityczny i środowiskowy dla PiS-u, ten problem nazywa się SKOK-i” – stwierdził Mariusz Witczak. "SKOK-i są dzisiaj prawdziwym powodem takiego stanowiska Kaczyńskiego" – dodał.

Marcin Święcicki uważa, że "pod osłoną tego, iż coś się robi dla milionów ludzi, jednocześnie rozkwitł prywatny interes w postaci spółek, które otaczały SKOK-i, w postaci fundacji, która wykonywała usługi dla SKOK-ów i w postaci krajowej kasy, której prezes zalecał SKOK-om korzystanie z tych spółek i fundacji".

Zdaniem posła Święcickiego, Grzegorz Bierecki zapewniał sobie „osłonę PiS-owskich polityków przez pośrednie finansowanie kampanii, pośrednie finansowanie rozmaitych imprez, pośrednie finansowanie mediów bardzo sprzyjających PiS-owi”. Dlatego „trzeba odsłonić ten cały układ”. „Nie zastraszymy się jakąś inną komisją śledczą, innymi doniesieniami. Sprawa SKOK-ów i ich funkcjonowania w państwie musi być do końca wyjaśniona” – powiedział poseł Marcin Święcicki.

wł/pap


bg Image