5.03.2015_Tyszkiewicz_Witczak_big.png

Posłowie Robert Tyszkiewicz i Mariusz Witczak zaapelowali do kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy, by przeprosił prezydenta Bronisława Komorowskiego za słowa krytyczne słowa, które wypowiedział pod jego adresem Zbigniew Ziobro lider wspólpracującej z PiS Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro ocenił w TVP Info, że prezydent Komorowski podczas swej niedawnej wizyty w Japonii "zrobił z siebie małpę". Słowa te oburzyły polityków Platformy Obywatelskiej. "To była chamska, niedopuszczalna, obraźliwa wypowiedź pod adresem prezydenta Polski" - ocenił na czwartkowej konferencji prasowej szef sztabu Bronisława Komorowskiego, poseł Robert Tyszkiewicz. Jak zaznaczył, sztab prezydenta nie chce podejmować w tej sprawie żadnych kroków prawnych, aby - jak mówił - "nie dawać satysfakcji i okazji do politycznego lansu" Zbigniewowi Ziobro.

{youtube}1OqZ5wYVVBg{/youtube}

"Ale dziś chciałbym skierować zapytanie do pana Andrzeja Dudy, którego politycznym mentorem jest Zbigniew Ziobro, czy przeprosi prezydenta Polski za słowa obraźliwe, których użył Zbigniew Ziobro pod adresem prezydenta Komorowskiego. To jest brak szacunku dla polskiego państwa, to jest brak szacunku dla Polaków, to jest brak szacunku dla instytucji prezydenta RP - używanie słów obraźliwych, niedopuszczalnych" - powiedział Robert Tyszkiewicz.

Jak dodał, nie usprawiedliwia ich ani kampania wyborcza, ani "format dyskursu politycznego, który uprawia PiS".

Mariusz Witczak ocenił, że PiS-owi "puszczają nerwy". "Nie potrafi utrzymać w kulturze politycznej i w takiej elegancji, która powinna tego typu kampanii towarzyszyć, całego otoczenia, które przecież pracuje na Andrzeja Dudę" - uważa Mariusz Witczak.

wł/pap


bg Image