c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2014_11_konf3a.png

Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska skierował wniosek do sejmowej Komisji Etyki o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź o fałszowaniu wyborów samorządowych.

Poseł Mariusz Witczak zaznaczył na konferencji prasowej, że odpowiedzialnością za fałszowanie wyborów samorządowych Kaczyński obarczył Platformę Obywatelską. "W związku z tą wypowiedzią kierujemy wniosek do komisji etyki przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, wnosimy o jego ukaranie" - poinformował. Jak dodał, Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska rozpatruje także "różne kroki prawne przeciwko prezesowi PiS".

"Za tego typu oszczerstwa Kaczyński powinien odpowiedzieć przed sądem, powinien udowodnić, że tak było, jak twierdzi, (czyli) że Platforma fałszowała wybory. Nie można tych fałszerstw pozostawić obojętnie w przestrzeni publicznej" - mówił Mariusz Witczak.

Stefan Niesiołowski podkreślił, że Kaczyński wypowiedzią o sfałszowaniu wyborów "przekroczył kolejną barierę agresji". "Jest to ciężkie oskarżenie, niesłychanie zaostrzyło debatę publiczną. Nic nie wskazuje, przynajmniej te pierwsze sygnały, że zostały popełnione jakiekolwiek fałszerstwa, a w najmniejszym stopniu, te zarzuty nie mogą być kierowane przeciwko Platformie" - powiedział polityk.

wł/pap


bg Image