c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2014_11_grupinski2.png

Wybory samorządowe zostały sfałszowane - powiedział na sali sejmowej prezes PiS Jarosław Kaczyński, domagając się, aby posłowie na tym posiedzeniu zajęli się projektem przygotowanym przez klub PiS, zakładającym skrócenie kadencji nowo wybranych władz samorządowych.

W odpowiedzi na słowa Jarosława Kaczyńskiego głos w Sejmie zabrał przewodniczący Rafał Grupiński. Zaczął wypowiedź od stwierdzenia, że od osoby takiej, jak były premier Kaczyński, oczekiwałby większej odpowiedzialności za państwo oraz porządek konstytucyjny i nieformułowanie wniosków, które próbują ten porządek podważać.

"Jeśli jesteśmy niezadowoleni z przebiegu wyborów, jeśli chodzi o system informatyczny, to, co widzieliśmy, czyli pewne niedoskonałości, to nie znaczy, że ma pan premier podstawy do tego, żeby stawiać wniosek i tezy o sfałszowaniu wyborów" - podkreślił Rafał Grupiński.

Jednocześnie zwrócił się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego o dobieranie słów w sposób staranniejszy i większą dbałość "o porządek tak niedawno odzyskanej niepodległości w państwie polskim".

wł/pap


bg Image