c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2014_11_konfpras2411a.png

Zapowiedziana przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego manifestacja 13 grudnia w Warszawie, może doprowadzić do "wielkich strat w stolicy, do niszczenia mienia publicznego" - podkreślali posłowie Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej w Sejmie. Jak zauważyli, Warszawa może stać się areną politycznej awantury.

"Jarosław Kaczyński zapowiedział, że 13 grudnia planuje zorganizować wielki marsz ulicami Warszawy. Po raz kolejny ulice Warszawy mają stać się areną politycznej awantury, areną do różnego rodzaju zajść, które pewnie doprowadzą do tego, że Warszawa będzie zdewastowana, że Warszawiacy zapłacą za zniszczenia" - powiedział poseł Marcin Kierwiński. Jak dodał, warszawscy posłowie PO obawiają się, że "kolejna inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego doprowadzi do wielkich strat w Warszawie, do niszczenia mienia publicznego".

Poseł Marcin Święcicki powiedział, że chciałby, aby kandydat PiS w wyborach na prezydenta Warszawy Jacek Sasin odpowiedział na pytania, "czy sojusz PiS z awanturnikami dobrze zrobi Warszawie i czy w ten sposób należy poprawiać system wyborczy w Polsce".

wł/pap


bg Image