crop-q5Odj0upsH1RT8P_700x295-0.png

W środę po godzinie 10 rozpoczęło się jednodniowe, 76. posiedzenie Sejmu, na którym premier Ewa Kopacz wygłosi expose. Wieczorem posłowie będą głosowali nad wnioskiem o udzielenie nowej Radzie Ministrów wotum zaufania.

Głównym punktem posiedzenia jest zaprezentowanie przez premier Kopacz programu działań jej rządu. Szefowa rządu zwróci się też do Sejmu o wyrażenie jej gabinetowi wotum zaufania.

Do Sejmu przybył prezydent Bronisław Komorowski, by wysłuchać expose szefowej rządu. Obecni są członkowie rządu, a na galerii sejmowej są też m.in. przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i żołnierze ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju. Z ław sejmowych przemówieniu swej następczyni przysłuchuje się b. premier Donald Tusk.

Expose szefowej rządu ma zostać przedstawione do godz. 12. Następnie przewidziano dwugodzinną przerwę. Kancelaria Sejmu zaznacza, że jest to standardowe postępowanie, aby dać klubom czas na ustosunkowanie się do wysłuchanego wystąpienia.

Po przerwie, od godz. 14 swoje stanowisko wobec przedstawionego przez Ewę Kopacz expose zaprezentują przedstawiciele klubów poselskich - przewidziano, że każdy klub będzie miał 15 minut na wygłoszenie swego oświadczenia.

Natomiast o godz. 19 rozpoczną się głosowania, m.in. nad wnioskiem premier o udzielenie wotum zaufania rządowi. Posłowie będą również głosowali nad zmianami w składzie sekretarzy Sejmu; wybiorą także nowy skład osobowy Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

wł/pap


bg Image