crop-451lZdL7267gsk7_700x295-0.png

Sejm przyjął w piątek uchwałę w 25. rocznicę powołania rządu premiera Tadeusza Mazowieckiego. Rząd Mazowieckiego zbudował solidny fundament silnego i niezależnego państwa demokratycznego - podkreślili posłowie w uchwale.

Posłowie w przyjętej przez aklamację uchwale wyrazili wdzięczność rządowi premiera Tadeusza Mazowieckiego.

"Przed pierwszym w powojennej Polsce niekomunistycznym premierem i jego rządem stanęło trudne zadanie przeprowadzenia głębokich reform gospodarczych i społecznych. Każda sfera życia wymagała zmian. I choć pierwsze lata był trudne i wymagały wielu wyrzeczeń, to rząd Tadeusza Mazowieckiego zbudował solidny fundament silnego i niezależnego państwa demokratycznego" - czytamy w uchwale.

Posłowie podkreślili również, że dziś po dwudziestu pięciu latach z dumą można powiedzieć, że Rzeczpospolita jest liczącym się krajem, nie tylko w Unii Europejskiej, lecz także na całym świecie.

12 września 1989 r. Sejm powołał rząd Tadeusza Mazowieckiego. Znalazło się w nim 12 ministrów z Solidarności, po czterech z PZPR i ZSL, trzech z SD i jeden niezależny. Rząd uzyskał poparcie 402 posłów, 13 wstrzymało się od głosu. Przeciwnych głosów nie było.

wł/pap


bg Image