crop-oP5B2Ky9ZynT6Dw_700x295-0.png

Urszula Augustyn, Krystyna Skowrońska, Robert Tyszkiewicz i Marek Wójcik i zostali najlepszymi posłami w tegorocznym rankingu tygodnika "Polityka".

Dodatkowo wyróżniono obecnych europosłów, których najbardziej będzie w Sejmie brakować: Dariusza Rosatiego i Adama Szejnfelda.

Uroczyste wręczenie dyplomów-okładek tygodnika "Polityka" odbyło się w czwartek w restauracji sejmowej, w obecności marszałek Sejmu, przyszłej premier Ewy Kopacz.

Wyróżniono posłów w trzech kategoriach: najlepszy poseł, posłowie, którzy wyemigrowali do Parlamentu Europejskiego i będzie ich najbardziej brakować, a także najgorsi posłowie.

Kategoria najlepsi posłowie, jak przekonywali redaktorzy tygodnika "Polityka", nie miała w tym roku wyraźnego lidera.

30 dziennikarzy z różnych mediów wskazało - pozytywnie i negatywnie - w sumie 144 posłów. Najczęściej typowani do najlepszych to:

Urszula Augustyn została wyróżniona m.in. za to, że jest najlepszą w Sejmie specjalistką od edukacji, a także "potrafi też być ostra i polemiczna, nigdy nie przekracza przy tym granic kultury politycznej".

Krystyna Skowrońska w sposób udany kieruje Komisją Finansów Publicznych, "zawsze skupiona na kwestiach merytorycznych, choć coraz częściej zabiera głos też w sprawach czysto politycznych, spokojnie i bez zacietrzewienia, polemistka na wysokim poziomie" - głosi uzasadnienie.
Robert Tyszkiewicz jest "oceniany jako bardzo dobry, bardzo merytoryczny wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, świetnie zorientowany w polityce wschodniej (stale nawiązuje nowe kontakty z Białorusią), jest dla dziennikarzy źródłem wiedzy i ważnym komentatorem" - podkreślono.

Według uzasadnienia Marek Wójcik umiejętnie prowadzi obrady i świetnie organizuje pracę komisji spraw wewnętrznych, to też "przykład młodego posła, który w odróżnieniu od większości kolegów karierę polityczną postanowił wykuć merytoryczną pracą, a nie za sprawą Twittera i wizyt w telewizjach".

Wśród tych, którzy wyjechali do Parlamentu Europejskiego, zdecydowanie w rankingu zwyciężył Dariusz Rosati, m.in. za "umiejętność mówienia prostym językiem o sprawach skomplikowanych, brak zacietrzewienia w dyskusjach".

Adam Szejnfeld, który "przeprowadził przez Sejm wielkie pakiety ustaw i miał też czas na dużą aktywność medialną".

wł/pap


bg Image