c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2014_08_popsl3.png

PSL poprze kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz na prezydenta Warszawy w listopadowych wyborach samorządowych -zapowiedział w poniedziałek marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

"Poprzemy panią prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta 16 listopada. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsza kandydatka. Dotychczasowe dwie kadencje wypełnione przez panią prezydent, to czas trudny, ale i pełen dobrych efektów, osiągnięć" - powiedział Adam Struzik na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, PSL poprze także kandydaturę burmistrza Mrozów Dariusza Jaszczuka, wystawionego przez Platformę w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu mazowieckim; te wybory odbędą się 7 września.

Prezydent Warszawy zapowiedziała z kolei, że na listach Platformy w wyborach w Warszawie będą miejsca dla kandydatów PSL. "Ta współpraca będzie ze strony Platformy polegała na tym, że (...) na każdej liście miejsce będzie dedykowane dla kandydatów z PSL. To jest nasze wspólne działanie, by mieć dobrych radnych w Warszawie" - powiedziała Hanna Gronkiewicz Waltz.

Szef Platformy na Mazowszu Andrzej Halicki zapowiedział, że przed wyborami samorządowymi rady regionów PO i PSL będą chciały stworzyć wspólny dokument dotyczący współpracy obu partii po wyborach. Jak mówił, dotyczyłby on m.in. wyzwań związanych ze zmianami prawnymi ws. janosikowego oraz kontynuacji inwestycji.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w walce o fotel prezydenta Warszawy zmierzy się prawdopodobnie m.in. z kandydatem PiS posłem Jackiem Sasinem oraz szefem mazowieckiego SLD Sebastianem Wierzbickim.

W listopadzie 2006 roku Hanna Gronkiewicz-Waltz jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Warszawy, wygrywając w drugiej turze wyborów z ówczesnym p.o. prezydenta stolicy Kazimierzem Marcinkiewiczem. W 2010 roku wygrała już w I turze.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada; wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

wł/pap


bg Image