crop-8F12t062qKBMMBi_700x295-0.png

Wieloletniego samorządowca, burmistrza Mrozów Dariusza Jaszczuka wystawi Platforma Obywatelska w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski - poinformował w piątek przewodniczący mazowieckiej PO Andrzej Halicki.

Wyłoniony 7 września w wyborach uzupełniających senator zajmie miejsce zmarłego w maju Henryka Górskiego z PiS.

Czesław Mroczek na konferencji prasowej mówił, że Polska środkowo-wschodnia wymaga mądrej polityki rozwojowej. "Ludzie tacy jak Dariusz Jaszczuk, mogą przyczynić się do rozwoju tego terenu" - powiedział. Przypomniał, że Dariusz Jaszczuk w poprzednich wyborach do Senatu uzyskał drugi wynik. Ocenił też, że burmistrz Mrozów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych burmistrzów na Mazowszu. "Ma wielkie szanse na wygranie tych wyborów" - dodał.

Dariusz Jaszczuk pracę w samorządzie rozpoczął w 1990 r. jako zastępca wójta w Mrozach. Od 1997 r. pełni funkcję wójta (od stycznia 2014 r. burmistrza). Z wykształcenia jest geodetą.

Kandydatów na senatorów można zgłaszać do wtorku do północy. Zgłoszenie musi być poparte 2 tys. podpisów wyborców stale mieszkających na obszarze danego okręgu wyborczego.

7 września wybory uzupełniające odbędą się także w okręgach na Śląsku i w woj. świętokrzyskim.

wł/pap


bg Image