crop-535j78IwEQ4Qo76_700x295-0.png

Konferencja Prasowa ""Polskie Technopolis" a przedsiębiorczość i edukacja dla przyszłości" z udziałem Przewodniczącej Klubu Urszuli Augustyn, Przewodniczącej Podkomisji ds. innowacyjnej gospodarki i rozwoju MŚP Mirosławy Nykiel oraz Ediego Pyrka z fundacji "Alpha Institute".

"Polskie Technopolis" to społeczna inicjatywa utworzenia narodowego klastra, jako obszaru łączącego innowacje technologiczne, społeczne oraz zrównoważonego rozwoju. Własnie ta kwestia była motywem przewodnim otwartego posiedzenia Podkomisji do Spraw Innowacyjnej Gospodarki i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które odbyło się z inicjatywy jej przewodniczącej Mirosławy Nykiel.
Dziś z Senatu wychodzi projekt nowelizowanego prawa o szkolnictwie wyższym. Kiedy uchwalaliśmy to prawo, najwięcej emocji budziły wszystkie te punkty, które były związane z innowacyjnością, a przede wszystkim z komercjalizacją wyników badań naukowych. Prawo zostało napisane, czeka na podpis prezydenta – powiedziała podczas konferencji prasowej Wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego PO Urszula Augustyn.

Tradycją stało się, że Podkomisja stała do spraw innowacyjnej gospodarki i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, której przewodnicze, zaprasza obywateli, organizacje pozarządowe, które działają na rzecz innowacji przedsiębiorczości – powiedziała Mirosława Nykiel.

Projekt narodowego klastra "Polskie Technopolis" to nowe, innowacyjne miasto przyszłości najnowszej generacji. W jego skład będą wchodziły: park technologiczny oraz naukowy, w którym będą mieszkać, tworzyć i działać najbardziej utalentowani absolwenci polskich uczelni. Podczas Podkomisji zaproponowano zmiany prawa, które umożliwiłyby realizację tego projektu, a także zadano pytanie: "Co musimy zrobić?", aby rozwijać partnerstwo dla innowacji, przedsiębiorczości oraz edukacji dla przyszłości.

wł/miroslawanykiel.pl


bg Image