c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2014_07_Screen-shot-2014-07-24.png

Konferencja Prasowa "Dalsze funkcjonowanie PFRON i nowe karty parkingowe - dwa ważne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych" z udziałem Wiceprzewodniczącej Klubu Parlamentarnego PO Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, Wiceprzewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdaleny Kochan oraz Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomira Piechoty.

W ostatnim okresie narasta niepokój o dalsze funkcjonowanie PFRON-u, żeby ten niepokój definitywnie przeciąć i sytuacje wyjaśnić, dzisiaj złożyliśmy projekt ustawy, który przewiduje dalsze, i stabilne funkcjonowanie funduszu w formie takiej jak dotychczas funkcjonował – powiedział Przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomir Piechota.

Nowe, znormalizowane, ujednolicone karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych, będą także honorowana w innych krajach. Prace nad tym dokumentem trwały 15 miesięcy. Zaostrzyliśmy także kary za posługiwanie się kartą w sposób nieuprawniony – powiedziała Wiceprzewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdalena Kochan.

Źródło: wł


bg Image