gggg.png

Poseł Marek Krząkała będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej we wrześniowych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim - poinformował w piątek lider śląskich struktur Platformy i wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.
Jak mówił Tomasz Tomczykiewicz na piątkowej konferencji prasowej, Marek Krząkała to doświadczony parlamentarzysta i najlepszy kandydat spośród rozważanych przez śląskie struktury Platformy.

"Jestem przekonany, że świetnie da sobie radę zarówno w kampanii wyborczej, jak i w Senacie, i będzie kontynuował pracę, którą tutaj (na Śląsku) realizuje" - zaznaczył wiceminister gospodarki.

Sam Marek Krząkała przekonywał, że nadszedł najwyższy czas, by "uporządkować sprawy w Rybniku". "W ubiegłym roku PiS narobił tam strasznego bałaganu, bo powszechnie było wiadomo, że Bolesław Piecha w wyborach uzupełniających do Senatu startuje tylko dlatego, że w zamian miał obiecany europarlament. PiS potraktował wyborców niepoważnie - wybory uzupełniające kosztują podatnika ponad milion złotych" - ocenił poseł Marek Krząkała.

Jak dodał, "czas przerwać tę zabawę". "Senat nie może być kartą przetargową, stąd moja decyzja o starcie" - wyjaśnił Marek Krząkała. Zadeklarował przy tym, że w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych również będzie kandydował do izby wyższej.

Marek Krząkała - ur. 22 października 1967 roku w Rybniku. Doświadczony parlamentarzysta, poseł VI i VII kadencji Sejmu RP. Z zawodu germanista, nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego. Lider Platformy Obywatelskiej w regionie rybnickim.

W latach 2006-2007 radny oraz przewodniczący Rady Miasta w Rybniku. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał najlepszy wynik wyborczy na liście PO w okręgu rybnickim.

Ekspert do spraw polsko-niemieckich. W parlamencie angażuje się w sprawy zagraniczne i europejskie, działa na rzecz poprawy i umacniania wizerunku Polski w świecie. Jest członkiem sejmowych komisji Spraw Zagranicznych oraz ds. Unii Europejskiej.

Współprzewodniczący Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej.

Członek polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

wł/pap/www.krzakala.pl

 


bg Image