crop-692vHG9To42hhre_700x295-0.png

Nie będziemy brali udziału w przedstawieniu, które dzisiaj robi PiS tylko i wyłącznie dla własnych propagandowych celów, wiedząc doskonale, że wotum zaufania dla rządu zostało już przegłosowane - podkreślił Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Rafał Grupiński odnosząc się do wniesionego przez PiS wniosku o wyrażenie wotum nieufności dla rządu.

Przewodniczący Rafał Grupiński poinformował dziś, w piśmie do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, że w związku z przeprowadzonym w dniu 25 czerwca 2014 r. głosowaniem nad przyjęciem wniosku prezesa Rady Ministrów pana Donalda Tuska o wyrażenie wotum zaufania Radzie Ministrów oraz przeprowadzoną tego dnia debatą, w imieniu Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska rezygnuje z wygłoszenia oświadczenia w imieniu Klubu do punktu 1 porządku dziennego 71. Posiedzenia Sejmu RP tj. wniosku o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów kierowanej przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i wybranie Pana Piotra Tadeusza Glińskiego na Prezesa Rady Ministrów.

Szef Klubu podkreślił, iż przeprowadzana debata i głosowanie nad wnioskiem o wyrażenie wotum zaufania, jednoznacznie wykazały poparcie Sejmu RP dla Rady Ministrów. W związku z tym prowadzenie debaty nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności staje się bezprzedmiotowe.

Nie mamy zamiaru tworzyć wrażenia, że jest problem z wotum zaufania dla rządu. Nie będziemy w żaden sposób dyskutować w tej chwili nad kompletnie absurdalnym projektem, jakim jest próba ponownego czynienia z prof. Glińskiego jakiegoś technicznego premiera - uzasadnił decyzję Klubu w rozmowie z dziennikarzami przewodniczący Rafał Grupiński.

W dniu 25 czerwca br., podczas 70. posiedzenia Sejmu RP, Izba udzieliła Radzie Ministrów wotum zaufania, na wniosek premiera Donalda Tuska. Rząd poparło wówczas 237 posłów.

wł/pap
Foto: K.Białoskórski


bg Image