crop-bZ8075n4tDeHdC7_700x295-0.png

Szef sztabu wyborczego PO w wyborach do Parlamentu Europejskiego, europoseł Tadeusz Zwiefka apeluje do prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie planowanej konferencji prasowej i faktyczne zawieszenie kampanii wyborczej.

W ten sposób Tadeusz Zwiefka odniósł sie do informacji o tym, że w czwartek, ze względu na zagrożenie powodziowe na południu Polski Jarosław Kaczyński przerywa kampanię wyborczą i zamiast wyjazdu do Łodzi, jedzie na południe Polski w okolice Tarnobrzegu.

"Apeluję do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, aby odwołał zaplanowaną dzisiaj konferencję prasową w miejscowości Wrzawy w woj. podkarpackim. Jeśli nie odwoła tej konferencji prasowej, oznaczać to będzie, że po raz kolejny oszukuje wyborców, mówiąc, że zawiesza kampanię wyborczą, a tak naprawdę ją prowadzi" - powiedział Tadeusz Zwiefka.

Jego zdaniem "pojawiają się także pytania" z jakich środków finansowany jest czwartkowy wyjazd Kaczyńskiego na Podkarpacie. "Czy w związku z zapowiedzianym zawieszeniem kampanii wyborczej prezes przestanie spotykać się z wyborcami, nie będzie udzielał konferencji prasowych, PiS zawiesi emitowanie spotów wyborczych w telewizji i radiu? Z tym bowiem wiązałoby się realne zawieszenie kampanii. W przeciwnym razie jest to zwykłe oszustwo" - uznał europoseł Tadeusz Zwiefka.

wł/pap

bg Image