crop-bZ8075n4tDeHdC7_700x295-0.png

Tadeusz Zwiefka chce wyjaśnień od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i jego partii, czy - tak jak zapowiadali - zawiesili kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego, czy też nadal ją prowadzą.

"Chciałem zadać pytanie, czy PiS odwiesiło swoją kampanię wyborczą? W czwartek zostało publicznie podane hasło o zawieszeniu kampanii, a prezes Kaczyński przebywa dziś we Wrocławiu i ma debatować o stanie polskiej kultury. Domyślam się, że kampania została odwieszona" - powiedział Tadeusz Zwiefka na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, można się zastanawiać, jaki był sens czwartkowej wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Podkarpaciu i czy nie było to "działanie kampanijne".

Tadeusz Zwiefka odniósł się do czwartkowego oświadczenia PiS, że wobec zagrożenia powodziowego Jarosław Kaczyński zawiesza udział w kampanii wyborczej i udaje się na południe Polski.

Szef sztabu PO powiedział w piątek, że chciałby się dowiedzieć, za jakie pieniądze, z jakich środków pokryte są czwartkowe aktywności Jarosława Kaczyńskiego. "Bo jeśli nie ze środków wyborczych, to należy zrobić wyliczenie i przekazać do Państwowej Komisji Wyborczej, która podejmie stosowne decyzje" - podkreślił polityk.

Jego zdaniem, gdyby PiS rzeczywiście zawiesiło kampanię wyborczą, to politycy tej partii nie braliby udziału w konferencjach prasowych, nie emitowali spotów w radiu i telewizji.

wł/pap

bg Image